Психологічна служба району

/Files/images/psihologchna_slujba/Психолог 1.jpg

Методист-психолог центру освітніх технологій
Внукова Яна Євгеніївна
(057)725-84-03, +38(095)-488-47-31 (Viber/Telegram)
Для листування пропонуємо скористатися поштою: lkto_slobid@kharkivosvita.net.ua

/Files/images/psihologchna_slujba/психолог 2.jpg

Основною метою діяльності психологічної служби є:

• вдосконалення системи організації діяльності служби практичної та соціальної роботи;
• поглиблення методичної бази, узагальнення та поширення досвіду роботи практичних психологів та соціальних педагогів;
• забезпечення своєчасного і систематичного вивчення психофізичного розвитку здобувачів освіти, мотивів їхньої поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, гендерних та інших індивідуальних особливостей;
• сприяти створенню умов для виконання освітніх і виховних завдань закладів освіти, соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психологічного здоровۥя, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу.

Одним із головних завдань закладу освіти є психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу.

Головне завдання: пріоритетним завданням закладів освіти стає збереження і зміцнення психічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Основні завдання діяльності служби:

1. Повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу.
2. Організація, координація та методичне забезпечення діяльності працівників соціально-психологічної служби закладів освіти району.
3. Сприяння професійному зростанню практичних психологів, соціальних педагогів.
4. Вивчення та узагальнення провідного досвіду практичних психологів та соціальних педагогів.
5. Психологічний супровід роботи з обдарованими дітьми.
6. Спрямування організації виховної роботи на соціально-психологічну профілактику негативних явищ в учнівському середовищі, превентивну освіту, профілактику девіантної та ризикованої поведінки дітей.
7. Здійснювати психологічну підтримку здобувачів освіти з числа внутрішньо переміщених осіб, зокрема тих, хто виїхав за кордон.
8. Здійснювати психологічне і соціально-педагогічне забезпечення та супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, консультативну і просвітницьку роботу з батьками.
9. Посилити профілактичні заходи у закладах освіти щодо неприпустимості вживання алкоголю та психоактивних, наркотичних речовин підлітками.
10. Посилити профілактичну роботу з подолання правопорушень, злочинності серед неповнолітніх.
11. Забезпечити захист прав і свобод дітей, створити безпечне середовище (запобігання насильству в закладі освіти, домашньому насильству, торгівлі людьми тощо).
12. Проводити просвітницько-профілактичні заходи з питань комплексної сексуальної освіти (КСО).

Задачі:

1. Підвищення ефективності діяльності шкільних психологів і соціальних педагогів у закладах загальної середньої освіти.
2. Діагностика особистісного розвитку, ціннісних орієнтацій та соціального статусу учнів, виявлення творчих здібностей, вад і проблем соціального розвитку дитини.
3. Формування особистості випускника: Суспільно-громадського досвіду, національної самосвідомості; розвиток, стимуляція та реалізація творчого потенціалу.
4. Впровадження в практику методик з профілактики суїцидальної поведінки, стресів, комп’ютерної залежності; попередження насильства в школі та сім’ї, найгірших форм праці; розробка профілактичних та корекційних програм у роботі з дітьми-інвалідами.
5. Покращити методичне та технічне забезпечення працівників психологічної служби, особливо в закладах освіти новостворених територіальних громад.
6. Збільшити обсяг викладання курсів кризової, екстремальної психології, профілактики емоційного вигорання педагогів.
7. Сприяти впровадженню психологічних розвантажень під час уроків.
8. Проводити для фахівців психологічної служби закладів освіти заняття, семінари, тренінги для підвищення фахової компетентності щодо відновлення психоемоційного стану педагогів та батьків після деокупації (методи та практики виховної роботи для класних керівників), та емоційного, психофізичного стану здобувачів освіти, які пережили окупацію/біженців.

Номер психологічної допомоги

  • лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня);
  • урядова лінія 1547 (цілодобово);
  • лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово);
  • Київський міський центр психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи 044 456 17 02, 044 456 17 25 (цілодобово);
  • лінія емоційної підтримки МОМ 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня);
  • лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово);
  • лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Міністерстві у справах ветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово);
  • національна гаряча лінія із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного, цілодобово).
Діти, молодь, батьки та вчителі також можуть звертатися по допомогу до експертів проєкту психологічної підтримки «Поруч», корисну інформацію також розміщено на платформі «Спільно».
Кiлькiсть переглядiв: 2471