Атестація педагогічних працівників закладів освіти
Методичні рекомендації щодо організації проведення атестації педагогічних працівників згідно з новим Положенням
Відповідно до Закону України «Про освіту» педагогічні працівники підлягають атестації, за результатами якої визначається їх відповідність займаній посаді, рівень кваліфікації, встановлюється кваліфікаційна категорія, присвоюється педагогічне звання.
Атестація педагогічних працівників — одне з найважливіших і найскладніших управлінських та методичних питань. Атестація педагогічних працівників може виконати покладену на неї функцію лише за умови введення її в систему управлінської діяльності й такої її організації, що забезпечує розвиток творчої ініціативи, підвищення рівня професійної майстерності та якості педагогічної праці.
Атестація є суттєвим моментом у діяльності як керівника закладу освіти, усього педагогічного колективу, так і кожного педагогічного працівника, що прагне до самовдосконалення, самоствердження, до більш високого посадового статусу. Тому атестацію слід розглядати як складову педагогічної та управлінської діяльності закладу освіти, що здійснюється протягом усього навчального року.
Практичне проведення атестації педагогічних працівників в освітньому закладі ставить перед директором безліч питань, більшість із яких урегульовано чинним Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників ( із змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011р. № 1473 та змінами, затркрдженими наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 р. № 1135
Завчасне ознайомлення, нагадування членам педагогічного колективу основних атестаційних умов і вимог сприяє узгодженню громадської думки, запобіганню майбутнім зіткненням і конфліктам. Досвідчені керівники освітніх закладів, крім того, у формі бесід, запитань, обговорень на педагогічній раді, засіданнях методичних об'єднань проводять перевірку самих себе: чи всі члени новоствореної комісії, педагоги, що потенційно атестуватимуться, інші члени колективу, які формують громадську думку, належним чином знають і тлумачать вимоги нормативних документів з атестації?
Атестація педагогічних працівників — це система заходів, спрямованих на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою , визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.
Атестація крок за кроком
Куточок з атестації педагогічних працівників закладу Освіти
· Типове положення про атестацію педагогічних працівників ( із змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011р. № 1473 та змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 р. № 1135.
· Наказ «Про створення атестаційної комісії І рівня та затвердження її складу у поточному навчальному році».
· План роботи атестаційної комісії І рівня на поточний навчальний рік.
· Графік засідань атестаційної комісії І рівня на поточний навчальний рік.
· Наказ про атестацію педагогічних працівників у поточному навчальному році.
· Список педагогічних працівників, які атестуються у поточному навчальному році.
· Перспективний план атестації педагогічних працівників (на 5 років)
· Перспективний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників (на 5 років)
· Графік проведення відкритих уроків, занять, позакласних заходів педагогічних працівників, які атестуються
Перелік документів, які подаються до атестаційної комісії ІІ рівня
1. Заява педагогічного працівника про позачергову атестацію ( копія ).
2. Подання до атестаційної комісії ІІ рівня – 1 примірник.
3. Витяг з протоколу засідання атестаційної комісії І рівня- 1 примірник.
4. Наказ «Про створення атестаційної комісії І рівня та затвердження її складу у поточному навчальному році».
5. Атестаційний лист - 2 примірника.
6. Список за розгорнутою формою -1 примірник.
7. Ксерокопія документу про підвищення кваліфікації (завірену керівником закладу).
8. Ксерокопія документу про освіту (завірену керівником закладу).
9. Ксерокопія свідоцтва про одруження у разі зміни прізвища (завірену керівником закладу).